Real kompletirao društvo za Beograd

Real Madrid posljednji učesnik Fajnal fora u Beogradu.

CSKA – Real i Fenerbahče – Žalgiris parovi su Fajnal fora u Beogradu.

Real je do novog finalnog turnira došao pošto je sa tri pobjede u nizu eliminisao Panatinaikos, koji je slavio ubjedljivu pobjedu u prvom meču. U četvrtoj utakmici pred domaćim navijačima Real je slavio 89:82.

Činilo se da će Real lakše do pobjede kako se meč razvijeo. Domaći su konstantno imali dvocifrenu prednost, a pred posljednju četvrtinu Real je vodio 78:60.

U posljednjem kvartalu Panatinaikos je zaigrao agresivnije u odbrani, otvorilo im se u napadu. Na drugoj strani Real za šest minuta nije postigao koš i nakon trojke Singltona na četiri minuta do kraja je samo 80:75. Rejes na druogj strani jeidni pogađa za domaći tim koji vodi 82:75.

U finišu prava drama. Na minut i 34 sekunde do kraja Kalates daje trojku za 85:82. U napadu Reala lopta ide na Luku Dončića, koji u posljednjoj sekundi sa korakom unazad sa jedne noge pogađa trojku od tablu za 88:82 i tu je sve bilo gotovo, Real je na Fajnal foru.

Luka Dončić je sa 17 poena bio najefikasniji u svom timu, centri Felipe Rejes i Gustavo Ajon su dali po 12, dok je Serhio Ljulj postigao 11 poena.

Na drugoj strani bekovi Nik Kalates i Majk Džejms su dali po 18.