Radovanović 27 poena u porazu Srbije

U16 reprezentacija Srbije poražena je u prvom kolu tradicionalnog Međunarodnog kadetskog turnira u Sakariji u duelu sa reprezentacijom Francuske – 72:66.

Košarkaši Srbije su imali dobru prvu četvrtinu, tokom koje su napravili lijepu prednost – 18:10. Međutim, Francuzi su se pribrali i u uvodnim minutima druge dionice serijom 9:2 potpuno prišli na – 19:20. Na veliki odmor srpski tim je otišao sa „plus četiri“ (32:28), a najefikasniji u prvih 20 minuta bio je Radovanović sa 13 poena.

Srbija je krenula u jakom ritmu u drugo poluvrijeme, pa je ponovo bilo deset poena razlike (38:28). Međutim, rival brzo hvata priključak i vraća se na samo dva poena minusa – 41:43, u 27. minutu, da bi na startu posljednje četvrtine, posle nešto slabije igre srpskih kadeta, Francuzi i poveli – 55:51. Poslije toga, protivnik je potpuno preuzeo kontrolu dešavanja na terenu i vodio od dva do šest poena razlike, da bi dva minuta prije kraja na semaforu stajalo 69:66 za Francuze.

Usledile su dvije dobre odbrane, ali i dva promašaja za tri poena srpskog tima, kao i nerealizovan napad, da bi Balfurije poenima iz reketa praktično donio pobjedu Francuskoj.

U16 reprezentacija Srbije u utorak 29. januara u drugom kolu igraju protiv Litvanije u 12.00 časova.

Najefikasniji u selekciji Srbije bio je Nikola radovanović sa 27 poena i sedam skokova, dok je košarkaš Igokee Dejan pavlović ubacio šest.

FRANCUSKA – SRBIJA  72:66 (10:18, 18:14, 23:19, 21:15)

SRBIJA: Belić 12 (7 sk), Dabović 4 (6 sk), Popović 2, Petrović 7, Milijašević, Pavlović 6, Radovanović 27 (7 sk), Branković 4, Topalović, Marković, Mihailović 2, Jović 2.