Radonjić slavio protiv “svojih”

Bajern slavio u Podgorici u meču 14. kola Evrolige.

Dejan Radonjić slavio je sa Bajernom u Podgorici protiv ekipe za koji je nastupao kao igrač a jedno vrijeme vodio kao trener.

Budućnost – Bajern 75:89 (17:25,27:16,15:25,16:23).

Ovom pobjedom Bajern je ostao u trci ze plej of, dok je Budućnost doživjela 18 poraz. Tim Jasmina Repeše bio je na nivou samo u drugoj četvrtini što je bilo nedovoljno protiv Bajerna koji je igrao čvrstu – timsku košarku. Nakon što je domaća ekipa na poluvremenu imala tri poena prednosti (44:41), gosti su u trećoj četvrtini došli do vođstva, koje nisu ispuštali do kraja.

Vladimir Lučić sa 18 poena i sedam skokova predvodio je Bajern do pobjede. Danilo Bartel je postigao 16, Nemanja Dangubić 13, Peteri Koponon 11, Stefan Jović šest uz sedam asistencija, šest je postigao i Leon Radošević, dok je Nihad Đedović meč završio sa tri poena.

U poraženoj ekipi Edvin Džekson najbolji sa 19, Noris Kol je dao 12, a Filip Barović i Nemanja Gordić su ubacili po 10 poena.

Gran Kanarija – Panatinaikos 80:99

Tabela: Fenerbahče 21-3, CSKA 18-5, Real Madrid 18-5, Efes 15-9, Barselona 14-9, Armani 13-11, Olimpijakos 12-11, Baskonija 12-12, Bajern 12-12, Makabi 11-13, Panatinaikos 11-13, Himki 9-15, Žalgiris 9-15, Budućnost 6-18, Gran Kanarija 6-18.