Košarkaši Radnika u derbi meču 9. kola Prve lige Republike Srpske bolji od gradskog rivala Budućnost BN.

Radnik je i dalje bez poraza, a u gradskom derbiju bili su ubljedljivi protiv Budućnosti BN, 90:60 (25:14,23:9,23:19,19:18). Ključnu prednost ekipa Radnika je ostvarila u prvom poluvremenu pošto su na veliki odmor otišli sa prednošću 25 poena (48:23). Obzirom da se ovaj susret računao i za Kup Srpske, Radnik je možemo reći ostavrio “duplu” pobjedu. Trener Radovanović je svim igračima ukazao priliku na utakmici, pa i najmlađem akteru susreta Andreju Aćimoviću (2006) koji je upisao i prve poene za seniorski tim

U pobjedničkom sastavu Branislav Berbakov je dao 20 poena, Milan Kajmaković je ubacio 14, Dejan Kokoruš i Jovica Kecman su dali po 13, dok je Srđan Jovanović ubacio poen manje. Na drugoj strani Dinko Peljto 17 poena 11 asistencija, Elmir Džafić 12 poena.

Slavija je na domaćem terenu bila bolja od Student Igokee, posije produžetka 75:69 (19:19,13:12,15:19,16:13,12:6).

Nenad Biberdžić je na 40 sekundi do kraja postigao poene za 63:63 i meč je otišao u produžetak. Obe ekipe nisu iskoristile po jedan napad. Bojanić je u gostujućem sastavu promašio oba slobodna bacanja,dok je na drugoj strani šut za pobjedu promašio bivši član Student Igokee Filip Njegovanović. U dodatnih pet minuta Slavija je odigrala bolje i došla do pobjede.

U domaćem sastavu Neven Damjanović najbolji sa 25 poena, Darko Damjanović je dao 19, a Filip Njegovanović 11. Kod gostiju Amsal Delalić 17, Stefan Simanić je klubu u kojem je ponikao ubacio 16, Vuk Bošković je dao 15 poena i imao 13 skokova.

Rogatica je slavila u gostima kod Sutjeske u Foči 63:58.

Drina Princip je na domaćem terenu savladala Slobodu 73, sa 80:68 (21:14, 13:16, 23:21, 23:17).

Najefikasniji u redovima Zvorničana su bili Bojan Matić sa 19 poena, 11 skokova, Bojan Cvijić je imao učinak od 18 poena. Kod Slobode 73 najefikasiniji je bio Uroš Podrumac sa 16 koševa.

Sokolac i Prijedor svoj meč igraju u nedjelju.