Košarkaši bijeljinskog Radnika novi su šampioni Republike Srpske.Titulu su osvojili peti put.

U godini kada slave jubilej 60 godina postojanja košarkaši Radnika su osvojili titulu šampiona Republike Srpske i naredne sezone će igrati Ligu BiH. U finalnoj seriji su sa 3:2 bili bolji od Drine Princip. Majstoricu su na domaćem terenu dobili sa 65:56 (10:9,20:19,22:15,13:13).

Poslije izjednačenog prvog poluvremena, u utakmici na mali broj poena, domaća ekipa u trećoj četvrtini pravi odlučujuću razliku. Pred posljednjih 10 minuta ulaze sa prednošću od devet poena (52:43), koje su sačuvali do kraja.

U pobjedničkom timu Srđan Jovanović prvo ime sa 13 poena i 12 skokova, Jovica Kecman je ubacio 10 poena i imao devet skokova. Na drugoj strani Miodrag Tanasilović 19, Bojan Cvijić 18 poena.