Prva pobjeda Zadra kući

Košakaši Zadra u premiejrnom meču 11. kola ABA lige pobijedili Igokeu.

Zadar je do prve ovosezonske pobjede na domaćem terenu došao pošto je pobijedio Igokeu 95:80 (30:19,17:26,25:18,23:17). Nakon ovog kola obe ekipa su na ulinku od po četiri pobjede i sedam poraza.

Igoke aje dobro počela meč vođstvom 5:0. Zadar je napravio nakon toga seriju 9:2 i vođstvo nije ispuštao do kraja. Gosti su konstantno jurili rezultat i uspjeli su tri puta da dođu do izjednačenja. Posljednji put u trećoj četvrini kada je bilo 60:60.

U trećoj četvrtini Igokea ostaje bez Tomislava Zubčića, koji je dobio drugu tehničku grešku na meču i to je jedan od ključnih detalja meča. Najbolji strijelac Igokee ove sezone isključen je zbog flopinga.

U posljednjoj četvrtini nakon vezanih trojki uspjeli su da priđu na 78:73 i u narednom napadu je Lorbek imao otvoren šut za tri nije pogodio, potom je Vilijams izgubio loptu, a Zadar je na drugoj strani poentirao preko Brzoje i odbio posljednji napad Igokee.

Jedan od razloga poraza Igokee je loše čuvanje reketa i loši procenti šuta za tri poena. Ispalili su čak 37 trojki, a pogodili 11. Više su puta šutirali za tri nego za dva (15/32) i devet promašenih bacanja.

U pobjedničkom timu Mario Litl je postigao 21, Luka Božić 19 poena, Megeriti i Von su dodali po 14, dok je Vuković dao 11 poena.

U poraženom timu prvo ime Sava Lešić sa 22 poena i devet skokova, Letevijus Vilijams je postigao 13, a Danilo Anđušić 11 poena.

Cibona – Budućnost 19.00

Tabela: Crvena zvezda 10-0, Budućnost 8-2, Mega 7-3, Cedevita 6-4, Partizan 5-5, FMP 4-6, Igokea 4-7, Zadar 4-7,Cibona 4-6, Olimpija 3-7, Mornar 3-7, Krka 3-7.