Poraz Budućnosti u Španiji, nova pobjeda Cedevita Olimpije

Košarkaši Gran Kanarije pobijedili Budućnost u meču 16. kola Evrokupa.

Lider grupe je slavio pobjedu na domaćem terenu 84:64 (16:15,20.18,26:12,22:19).

Nakon izjednačenog prvog poluvremena u drugom dijelu mnogo bolji domaći tim. Meč su prelomili krajem treće i početkom četvrte četvrtine kada su zaigrali mnogo bolje u odbrani i napravili seriju 19:3 i sada su na učinku 12 pobjeda i četiri poraza, a Budućnost ima devet pobjeda i sedam poraza.

U pobjedničkom timu bivši igrač Mege Aleksander Balčerovski 15, bivši igrač Mege i Crvene Zvezde, Dilan Enis je ubacio 14. U ekipi Budućnosti jedini dvocifreni Di Džej Sili sa 19 poena.

U ovoj grupi Cedevita Olimpija je nastavila seriju pobjeda. Bili su bolji od Venecije 105:90. Sada imaju isti omjer pobjeda i poraza kao Budućnost.

Zek Ogast sa 20, te Jogi Farel sa 17 i Jaka Blažič sa 15 poena predvodili su Ljubljančane do pobjede.