Pobjeda Srbije u Istanbulu

Košarkaši Srbije pobijedili Tursku u Istanbulu u drugom kolu druge faze kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Srbija je slavila pobjedu 72:79 (11:26,17:21,27:18,17:14 ). Košarkaši Svetslava Pešića, koji danas slavi 73. rođendan odlično su odigrali prvo poluvrijeme. Veoma brzo došli do dvocifrene razlike, koja je na poluvremenu bila 19 poena razlike.

Srbija je nastavila u istom ritmu i u drugom poluvremenu. Imali su vođstvo 52:35, a onda domaći tim počinje da pogađa trojke, igraju bolje u odbrani, a probudila se i publika. Domaći tim je polako topio prednost Srbije da bi na tri ipo minuta do kraja došli do izjednačenja 71:71. Onda Nikola Kalinić pogađa bitnu trojku za 75:72, Gudurić je precizan sa liije slobodnih bacanja, a tačku na meč stavlja svojim poenima Jokić.

Na tabeli sads Srbija ima tri pobjede i tri poraza, a Turska dvije pobjede i četiri neuspjeha.

Za pobjednike Nikola Jokić 24 poena 10 skokova, Nikola Kalinić i Marko Gudurić su dali po 14, a Vladimir Lučić je ubacio 11 poena. Na drugoj strani Čedi Osman 22, Furkan Korkmaz 18, Alperen šengun 17 poena i 13 skokova.