Pobjeda Orlova nakon dva produžetka

orlovi lavovi

Drama u Banjaluci i pobjeda Orlova protiv Lavova nakon dva produžetka.

Na kraju poslije uzbudljive i neizvjesne završnice, Orlovi su pobijedili ekipu Lavova 105:104.
Košarkašice Orlova do pobjede u derbiju protiv ekipe Lavova iz Brčkog stigle su trojkom Danijele Mitrović u posljednjoj sekundi i tako ostale neporažene na bh prvenstvu.
Nakon izjednačenog prvog poluvremena, košarkašice Orlova bolje su otvorile drugi dio utakmice i povele sa 10 poena polovinom treće četvrtine. Gošće su se uspjele vratiti do kraja ovog perioda i izjednačiti na 67:67, da bi u posljednjoj dionici preuzele inicijativu i povele prvo sa 4 poena prednosti, da bi nešto kasnije imale i plus 8. Ipak domaće igračice uspjele su da stignu do izjednačenja 81:81 i uvedu meč u produžetak.
Dva produžetka donijela su neizvjesnost. Mogle su gošće da riješe meč u svoju korist ali u bitnim trenucima nisu pogađale slobodna bacanja. Kazna je stigla u posljednjoj sekundi drugog produžetka.

U pobjedničkoj ekipi najefikasnija je bila Danijela Mitrović sa 21. poenom, Hana Predojević je ubacila 18, Anđela Šipka 17, 16 je dodala Ivona Krakić, a Gorana Kondić je ubacila 13 poena.
Kod ekipe Lavova Milica Đokić je ubacila 26, Mirela Halilović je dala 23..