Pobjeda Igokee u Tuzli, Borac u Banjaluci upisao novu pobjedu

Pobjede Igokee, Borca i Širokog.
Milosavljević

Pobjede u osmom kolu Lige 6 BiH upisali su Igokea, Borac i Široki.

Igokea je u Tuzli savladala Slobodu 79:69 i tako došla do šeste pobjede. Ključna je bila druga četvrtina, koju su gosti dobili 24:8. Došli su na poluvremenu do prednosti 43:31 i do kraja su sačuvali prednost i došli do pobjede.

Dragan Milosavljević je postigao 17 poena za pobjednike, Marko Jošilo je imao 14 poena i 15 skokova, Kosta Kondić i Goran Filipović su dali po 12 poena, a Marko Jeremić je upisao 11.

U domaćem timu Asim Gutić 20, Karim Brevton 16, Andrija Bojić 10 poena.

Borac je u Banjaluci pobijedio Mladost 80:73 i došao do šestog trijumfa, dok gosti ne znaju za pobjedu u Ligi 6.

Domaći tim je do poluvremena na kojems u vodili 53:34 riješio pitanje pobjednika. Vuk Bošković je sa 17 poena bio najefikasniji, Sani Čampara je dao 15, Srđan Gavrić 13, a Radoš Šešlija i Džerod Vest su upisali po 10 poena. Na drugoj strani Dejan Ćup i Bogdan Mikavica po 17, a Orhan Špago i Matija Popović su upisali po 10 poena.

Široki je bio bolji od Bosne 76:67. Martin Junaković je sa 20 poena predvodio pobjednike, Karlos Pepin je dao 13. Na drugoj strani bivši igrač Širokog Jure Zubac je dao 17, a Haris Ćurevac 13 poena.