Pobjeda Burga u Podgorici

Francuski Burg pobijedio Budućnost u meču 17. kola Evrokupa.

Gosti, kojima ovaj meč rezultatski nije puno značio, pošto su ranije izgubili šanse da idu dalje, su pobijedili 73:75 (20:17,19:20,16:23,18:15). Nakon izjednačenog prvog poluvremena od sredine treće, do početka četvrte četvrtine gosti prave seriju 25:3. Ipak domaća ekipa uspijeva da se konsoliduje i da meč uvede u egal završnicu. Imali su i šut za vođstvo, ali za tri nije pogodio Peri na devet sekundi do kraja. Onda domaći igrači ne uspijevaju da naprave faul na sve do 0,9 sekudni do kraja. Časang je promašio prvo, a onda namjerno i drugo bacanje i Burg je došao do pobjede – ukupno šeste ove sezone. Budućnost je sada na učinku 9/8.

U ekipi Burga Džejlen Džons 19. Na drugoj strani Džastin Kobs 14, Edin Atić 13, Vladimir Micov 10 poena. Problem za Budućnost je i povreda koljena, centra Vilija Rida, koji je uz pomoć saigrača napustio teren.