Pešić: Kad legnemo spavamo u komadu

Svetislav Pešić

Svetislav Pešić govorio nakon pobjede protiv Južnog Sudana.

Srbija je popslije pobjede protiv Južnog Sudana 115:83 osvojila prvo mjesto u grupi B na Svjetskom prvenstvu.

“Čestitam na pristupu svojim igračima, od prvog do posljednjeg trenutka. Posebno u traniziciji i u odbrani. Igrali smo protiv sjajno fizički pripremljene ekipe koja je veoma atletična. Imaju jasan koncept igre i bila je ovo veoma zanimljiva utakmica.

Ni manje, ni više, kao što sam rekao, svaka utakmica je bitna, ovo je Svjetsko prvenstvo. Važno je pobijediti, ali takođe je važno iskoristiti ovakve utakmice kako bi napredovali kao pojedinci i kao ekipa. Večeras smo bili veoma koncentrisani i sada očekujemo važne mečeve”, rekao je Svetislav Pešić u uvodnom dijelu izlaganja.

Italija je naredni rival.

“Tek smo završili utakmicu protiv Južnog Sudana. Ne razmišljamo o Italiji. Sutra ćemo pripremiti utakmicu i više o tome govoriti sutra.”

Nikola Jović je odigrao novi sjajan meč ubacivši 25 poena.

“Šta sam rekao Joviću? Rekao sam mu da sam donosi odluke. Da se ne dvoumi, ako imaš prostora šutni, ako možeš ići na ulaz, idi na prodor. Veoma je mlad, a što je najvažnije nije ono što ja kažem, već podrška koju dobija od saigrača. Svi vjeruju u njega. To je na kraju najvažnije.”

Bogdanović: Bila je teška utakmica, nije da gađamo koliko ćemo da pobijedimo

Raspored minutaže je bilo naredno pitanje.

“Mi ne raspoređujemo minutažu. Uvijek imamo plan za utakmicu, taktiku i zadatke u odbrani i napadu. Pokušavamo da se držimo toga. Ja ne raspoređujem minute niti sam to ikada do sada radio.

Gledamo da ispratimo svi zajedno, ja kao trener i igrači sa mnom da sprovedemo ono što smo postavili pred utakmicu.

Naravno da to uvek ne bude kako mi želimo, jer se nešto pita i protivnika. Važno je šta bi željeli da uradimo na utakmici i da pokušamo naše lidere ubaciti tamo gdje su oni najbolji. Iskreno, ne gledam minutažu, jedino ako nekad igrač zatraži da se odmori, onda ga izmijenimo.”

Srbija na pogon Bogdanovića i Jovića suvereno do prvog mjesta

Šta ekipa radi u slobodno vrijeme i kapiten Bogdanović.

“Spava. Spava i sanja. Ne mogu da ih probudim. Imamo izvanredne uslove za trening. Sve je na visokom nivou. Organizacija za sada je super, igrači imaju dobre krevete.

Pitao sam igrače da li da mijenjamo krevete. Kad legnemo, spavamo u komadu, to su nam odgovorili. Najbolja regeneracija je dobar san. Ove utakmice koje nas sada očekuju, najbolje bi bilo da se ova press konferencija što prije završi, ali nema problema, ako moramo da ostanemo ovde do ujutru, tu smo”, zaključio je uz smijeh Svetislav Pešić.