Partizanova najgora partija sezone

Košarkaši Partizana teško poraženi u 14. kolu Evrokupa.

Nakon sjajne pobjede u derbiju protiv Crvene zvezde, Partizan je doživio težak poraz u Litvaniji. Upozoravao je trener crno bijelih Željko Obradović da im se dešavalo ove sezone da nakon dobre partije u roku od 48 časova budu dijametralno suprotni. Upravo to se desilo i Lietkabelis je slavio pobjedu 93:78 (24:24,29:13,27:18,13.23) . U drugoj četvrtini Partizan je sedam minuta bio bez poena, domaći su napravili seriju 20:0 i pobjednik je do poluvremena odlučen (53:37). Išla je domaća ekipa i do rekordnih 29 poena viška i potpuno su razbili, večeras nemoćni Partizan.

U pobjedničkom timu bivši igrač sarajevskih Sparsa Gediminas Orelik je dao 21, koliko i bivši igrač Partizana Đorđe Gagić. Na drugoj strani Kevin Panter 20, Rade Zagorac 16, Jam Madar 12 poena. Partizan je sada na učinku devet pobjeda i pet poraza.