Partizan više od dva sata lomio FMP

Ledej

Partizan u 24. kolu ABA lige u gostima pobijedio FMP i upisao 21. pobjedu.

Crno bijeli su poslije dva sata i 15 minuta meča slavili pobjedu 97:91. Ekipe su ukupno izvele čak 60 slobodniih bacanja.

Crno bijeli su uglavnom vodili i kontrolisali meč, ali su morali da ulože veliki napor da savladaju FMP. U prvom poluvremenu bolja igra gostiju koji su imali dvocifrenu prednost, a na poluvrijeme su otišli sa prednošću 49:43.

U trećoj četvrtini zaigrao je domaći tim na ivici faula, mijenjali su odbrane, u napadu su igrali mnogo raznovrsnije i počeli su da stižu prednost Partizana, a imali su i napad za vođstvo. Onda rekacija prije svih Avramovića, Ledeja i Pantera i napad je odnijen i gosti opet odlaze na dovicfrenu prednost.

U posljednjoj četvrtini FMP je dao sve od sebe, ali kvalitetniji tim je sačuvao vođstvo i lidersku poziciju na tabeli.

U pobjedničkom timu Zek Ledej je upisao 19 poena, Dante Egzum 16, Aleksa Avramović i Jam Madar su dali po 14, po 11 su dali Kevin Panter i Džejms Naneli. U domaćem timu Aleksa Stepanović 21, Čarls Mening 18, Bo Bič i Čarls Mur po 14, Ebuke Izundu 12 poena.