Partizan u finalu: Željko Obradović pohvalio mlade snage

Partizan u finalu.
Aleksa Dimitrijević

Partizan je u majstorici pobijedio Megu 96:68 i u finalu će igrati protiv Crvene zvezde.

Od početka meča, košarkaši Partizana su dominirali na terenu o.čemu najbolje svjedoči rezultat prve četvrtine (39:9). Nakon tih ranih +30, pitanje pobjednika meča više nije postavljano.

Na večerašnjem meču, prve minute u crno-bijelom dresu je zabilježio Aleksa Dimitrijević, a trener Obradović je šansu ukazao i Savi Drezgiću.

‘Prvo bih želio da čestitam ekipi Mege na fantastičnom plasmanu, posebno njihovim treneru Marku Baraću. Smatram da je uradio sve da ovi mladi igrači izgledaju kako izgledaju, i svaka mu čast na tome. Mislim da je pobjeda odlučena u prvoj četvrtini, mislim da smo odigrali izuzetno u odbrani i napadački. Takav je bio i cijeli meč, sem tog nekog perioda u drugoj četvrtini, kad smo imali loš početak.

Ostalo je bilo, manje-više, sve korektno. Imamo ono što je sigurno lijepo videti, to su dva mlada igrača koja su dobro igrala, koja nisu srljala. Obično u ovakvim utakmicama, kada ekipa vodi 20 razlike se igra tako da se da lak koš, i to publika obično voli. Oni su igrali ozbiljno to je veoma dobro i pohvalno. Imali su podršku starijih igrača na terenu. Kako god, čestitke ekipi na pobjedi i na plasmanu u finale”, poručio je Željko Obradović.

PARTIZAN: Trifunović 7, Smit 3, Ledej 17, Kaboklo 16, Avramović 9, Panter 10, Ponjitka 2, Smailagić 5, Dimitrijević 8, Drezgić 3, Jaramaz

MEGA: Filips 6, Milijašević, Jelavić 9, Marković 6, Ðurišić 9, Petrović 2, Jović 21, Malovec 3, Iljasolu 4, Popović, Kovačević