Partizan silan protiv Cedevita Olimpije

Partizan je u prvoj utakmici polufinala ABA lige pobijedio Cedevita Olimpiju za vođstvo u seriji 1:0.

Crno bijeli su na domaćem terenu upisali ubjedjivu pobjedu 85:70. Već nakon prve četvrtine domaći košarkaši su imali dvocifrenu prednost 18:8. Slična igra i u drugoj četvrtini i na poluvrijeme je tim Željka Obradovića otišao sa 16 poena prednosti 42:26.

U trećoj četvrtini uspjeli su gosti da priđu na 11 poena zаostatka, ali onda sjajan finiš treće četvrtine domaćih, koji pred odlučujućih 10 minuta imaju nedostižnih 60:42.

Do kraja rutinska igra i pobjeda Partizana. Drugi meč serije, koja se igra na dvije pobjede, igra se za dva dana u Ljubljani.

U pobjedničkom timu Džejms Naneli 18, Jam Madar 13, Dante Egzum 11, Uroš Trifunović. U ekipi iz Ljubljane, Jogi Ferel 13, Karlo Matković 12, Zoran Dragić 10 poena.