Partizan se vratio iz ponora

Košarkaši Partizana u četvrtom kolu Top 16 Evrokupa savladali Lokmotivu.

Partizan je došao do druge pobjede savladavši Lokmotivu 71:69 (22:24,13:24,17:8,19.13). Loše prvo poluvrijeme crno bijelih u kojem su igtrali bez energije i volje se odrazilo i na rezultat te su imali zaostatak i od 18 poena. U drugom poluvremenu Partizan je igrao puno hrabrije, odlučnije, sa dobrom odbranom, onako kako navijači od njih i očekuju. Polako su topili prednost gostiju, ali nisu uspjevali da naprave potpuni prokret. Ipak u finišu im se isplatilo. Džoš Perkins je na četiri sekunde postigao odlučujuće poene i donio veliku radost igračima i navijačima Partizana, koji i dalje imaju šansu za plasman dalje u Evrokupu.

U pobjedničkm timu sjajna partija Rašona Tomasa koji je ubacio 23 poena i imao osam skokova, Ognjen Jaramaz je ubacio 11. U ekipi Lokmotive koja je na skoru 1-3, Džordan Kraford 16, Kevin Hervi 15 poena.