Partizan se namjerio na najbolju odbranu Evrolige i pobijedio

Kevin Panter

Partizan je u seriji pobjeda. Upisali su ukupno devetu u nizu u ABA ligi i Evroligi.

U 15. kolu Evrolige crno-bijeli su gostovali najboljoj defanzivnoj ekipi Valensiji i dobli su ih njihovom igrom – odbranom 72:67. Partizan je na kraju imao čak 12 ukradenih lopti i upisali su devetu pobjedu u Evrligi dok je Valensija ostala na osam.

Prvo poluvrijeme proteklo je u fizičkoj igri sa dosta kontakta. Partizan je uglavnom vodio i poslije prvih 10 minuta igre bilo je 19:14 za Partizan.

Odličnu drugu četvrtinu odigrao je Džejms Naneli, koji je ubacio sedam poena. Vodio je Partizan 26:19, ali je Velensija odgovorila i došla do prednosti 32:30, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 34:33 za domaći tim.

Janis Sferopulos: Odlaze Šabaz Nejpir i Ognjen Kuzmić

U drugom poluvremenu Partizan veoma brzo dolazi do prve dvocifrene prednosti 55:44. Kontrolisali su meč u potpunosti iako je domaći tim u finišu uspio da priđe na četiri poena zsotatka. Onda sjajni Džejms Naneli “krade” loptu polaže iz kontre i osigurava pobjedu svom timu.

Zek Ledej i Džejms Naneli bili su najefikasniji u pobjedničkom timu sa po 14 peona, Kevin Panter je ubacio 13, a imao je i devet skokova.

U domaćem timu Kris Džons najbolji sa 14 poena.