Partizan rutinski protiv Cibone

Partizan u Klasiku ABA lige ubjedljiv protiv Cibone.

U prvom kolu ABA lige crno bijeli su slavili u Zagrebu 81:105 (26:25,15:33,19:24,21:23).

Predvođena Bornom Kapustom, Cibona je odlično odigrala prvu četvrtinu i zdala mnogo problema Partizanu. Plej domaćih je sjajno dirigovao igrom svog tima u i prvom kvartalu je imao sedam asistencija. Sve se promjenilo ulaskom Janisa Papapetrua u gostujućem timu, prije svega u odbrani. Brzo su košarkaši Partizana došli do dvocifrene prednosti i na poluvremenu meč je praktično odlučen (41:58). U nastavku su gosti održavali prednost i došli do ubjedjivog trijumfa.

God gostiju sedmorica su bili dvocifreni. Tristan Vukčević, Kevin Panter i Uroš Trifunović su dali po 14, Janis Papapetru je ubacio 11, a po 10 su dali Dante Egzum, Matijas Lesor i Danilo Anđušić.

U domaćem timu Krešimir Ljubičić 19, Lovro Mazalin i Nikola Malašević po 10 poena, a Borna Kapusta je imao 15 asistencija.