Partizan protiv Trenta završava grupnu fazu Evrokupa

U srijedu 6. aprila, Partizan NIS će u Trentu igrati meč 18. kola grupne faze Evrokupa.

Utakmica protiv italijanskog tima, ujedno je i posljednji meč pred početak eliminacione faze u kojoj će timovi za svega 40 minuta košarke odlučivati o tome ko ispada, a ko ide dalje.

Rano jutros, crno-bijeli su krenuli na put a uoči utakmice protiv Trenta, trener Partizana NIS, Željko Obradović je izjavio:

Treba da nastavimo da igramo ozbiljno. Igrali smo već sa njima u prvom dijelu, sve znamo o protivniku, tako da je najbinije od prvog do posljednjeg minuta odigrati najbolje što možemo. Bitno je da ovo vrijeme iskoristimo da igramo dobro i za dobar trening upravo iz razloga što poslije toga počinje plej-of, znači da se igra na izbacivanje. To je nešto o čemu treba da razmišljamo i da na taj način treniramo i pripremamo se”, istakao je Obradović.

U prvom duelu protiv Trenta, Partizan NIS je u Štart areni ostvario pobjedu rezultatom 97:65. Pred novi meč, Uroš Trifunović kaže:

“Znamo ekipu Trenta, znamo salu veoma dobro. Iako smo mi sigurno drugi, a oni posljednji ta utakmica nam je veoma bitna da se pripremimo za naredne utakmice koje slijede. Mislim da će naredne tri utakmice koje igramo biti veoma dobre za nas da vidimo šta možemo da popravimo i da se spremimo za najbitniji dio sezone”, poručio je Trifunović.