Partizan pretrčao Albu

Partizan

Partizan u 26. kolu Evrolige upisao bitnu pobjedu protiv Albe.

Crno bijeli su pred svojim navijačima pobijedili tim iz Berlina 88:74 (20:19, 22:25, 35:9, 11:21).

Parni valjak je ubjedljivo savladao Albu u Štark areni i tako došao do 14. ovosezonske pobjede u Evroligi. Gosti iz Berlina su efikasnije ušli u meč protiv crno-bijelih i tokom prve četvrtine imali prednost sve do posljednjeg minuta kada je Partizan došao do preokreta.

U drugoj dionici, Alba ponovo vodi, da bi crno-bijeli sa dvije trojke Avramovića preokrenuli. Ipak, gosti nakon 20 minuta igre odlaze na petnaestominutnu pauzu sa dva poena prednosti.

Trojkom Alena Smailagića, crno-bijeli su ušli u drugo poluvrijeme u kom su postigli čak 35 poena i stekli dvocifrenu prednost koja je glasila 77:53. U posljednjoj deonici, Alba je uspjela da smanji na konačnih 88:74, ali pobjeda Parnog valjka nije više dolazila u pitanje.

PARTIZAN: Vukčević, Ledej 13, Avramović 19, Panter 16, Smailagić 6, Papapetru 5, Egzum 6, Naneli, Lesor 10, Trifunović, Anđušić 6, Madar 7

ALBA: Lo 17, Proćida 8, Mahovski, Smit 3, Vecel 10, Matisek 6, Šulte, Olinde 2, Kumađe 9, Timan 10, Sikma 9