Partizan preko Borca da polufinala Kupa “Radivoj Korać”

Partizan NIS započeo je odbranu titule u Кupu Radivoj Кorać trijumfom protiv lidera ABA 2 lige Borcem 87:79 u niškom „Čairu“! Parni valjak će u polufinalu igrati protiv FMP-a, a meč je naprogramu u subotu, 15. februara u 21:00. Ekipa iz Čačka je vodila na početku susreta, ali su crno-bijeli postigli sedam uzastopnih poena u finišu prve četvrtine, te je nakon deset minuta košarke na semaforu pisalo 20:18 u korist Partizana. U drugoj četvrtini crno-bijeli su brzo stigli do dvocifrene prednosti, a nakon trojke Korija Voldena uz zvuk sirene, rezultat je na polovini meča glasio 46:33. Tokom prvog poluvremena, povredu je doživeo krilni centar Partizana NIS, Stefan Birčević, koji se nakon toga nije vraćao na parket.

U drugom dijelu igre Borac je korak po korak uspio da smanji prednost crno-bijelih, pa je poslije tri četvrtine bilo 59:55. Trojka Markusa Pejdža polovinom poslednje dionice, odvojila je Parni valjak +7, ali je Borac uveo meč u neizvjesnu završnicu smanjivši razliku na svega tri poena, minut i po pre kraja susreta. Ipak, uslijedila su četiri uzastopna poena crno-bijelih, čime je definitivno riješeno pitanje pobjednika, a konačan rezultat bio je 87:79 za Partizan NIS.

Na konferenciji za medije održanoj nakon utakmice, trener crno-bijelih Andrea Trinkijeri je izjavio:

“Kup je vrlo specifična stvar. Prva utakmica je uvijek bila problematična. Borac je vrlo ozbiljna ekipa. Igrali su bolje nego mi. Na kraju smo dobili, ali je samo rezultat tu, ništa drugo. Svake godine u Kupu u cijeloj Evropi se dešavaju posebne stvar. Efes, Virtus, Barselona… Svi su gubili prvu utakmicu. Jako zavisi u kakvom momentu stiže ekipa na Kup. Spasili smo se, odigrali smo tešku utakmicu. Moramo da idemo dalje, nisam zadovoljan, ali idemo dalje. Očekivao sam još težu utakmicu. Znam u kakvom trenutku je moja vojska, koliko smo se trudili u posljednjih mesec dana. Fale nam igrači, a sutra igramo tešku utakmicu, ali moramo pronaći energiju”, istakao je trener crno-bijelih.

Centar Partizana NIS, Nikola Janković je nakon meča rekao:

“Čestitam Borcu na odličnoj utakmici. Odradili su stvarno dobar posao, kvalitetna su ekipa. Dobro su nas namučili, ali možemo biti zadovoljni, plasirali smo se u polufinale”, istakao je Janković.