Partizan pobijedio nakon tri produžetka

Košarkaši Partizana igraće u finalu turnira u istanbulu.

Spekularan meč su odigrali crno-bijeli u polufinalu Istanbal kupa! Nakon tri produžetka, Partizan NIS je savladao Monako sa 120:114 i sutra će od 19 časova igrati protiv pobjednika duela Fenerbahče – Uniks.

Prvi put od dolaska u redove Partizana, u timu se našao Kevin Panter dok su današnji meč propustili Rade Zagorac i Balša Koprivica. U prvom poluvremenu, crno-bijeli su konstantno bili u prednosti, a nakon druge četvrtine, Partizan NIS je imao velikih 15 poena razlike.

U drugom poluvremenu, Monako je malo po malo smanjivao prednost crno-bijelih, došao do izjednačenja i nakon 40 minuta se otišlo u produžeta. Jedan, pa potom još jedan…i na kraju je tek treći produžetak odlučio pobednika večerašnjeg duela. (120:114)

Sutra od 19 časova, crno-bijeli će igrati za prvo mjesto na Istanbal kupu protiv pobednika duela Fenerbahče – Uniks.

Najzaslužniji za pobjedu Partizana bio je Alen Smailagić, koji je duel završio sa 32 poena, 8 skokova i 2 asistencije.