Partizan nakon skoro 16 godina gostuje u Sarajevu
foto: Partizan/Dragana Stjepanović
Partizan u drugom kolu Top 8 faze ABA lige gostuje Bosni.

Posljednji put Partizan je u ABA ligi bio gost Bosne 2010. godine. Prije sutrašnjeg duela odigrali su 10 utakmica u regionalnoj ligi i skor je 8-2 u korist crno-bijelih.
“Očekujem tešku utakmicu, jer Bosna igra veoma dobro na svom terenu i može da bude nezgodan protivnik. U posljednjih nekoliko dana nismo trenirali u kompletnom sastavu, ali smo danas konačno svi radili zajedno.
Moraćemo da odigramo kvalitetnu utakmicu, prije svega čvrsto u odbrani, a u napadu da budemo strpljivi i da igramo timski da bismo postigli ovu važnu pobjedu”, rekao je trener Partizana Đoan Penjaroja.
Prvotimac Partizana, Aleksa Radanov, ističe fokus kao ključ utakmice.
“Mislim da treba da uđemo maksimalno fokusirani u utakmicu. Imali smo dužu pauzu, pošto skoro nedelju dana nismo igrali, zato moramo da budemo koncentrisani tokom cijelog meča i da ga odigramo što bolje.
U narednom mjesecu očekuje nas veliki broj utakmica, uključujući i dva dupla kola u Evroligi, tako da je važno da ovu utakmicu odigramo veoma dobro kako bismo na pravi način započeli taj period”, rekao je Radanov.
Susret Bosna-Partizan je na programu u nedelju u 20 časova.
- Igokea ide na protivnika kojeg nikad nije pobijedila u gostima
- Nikola Jokić poslije bolnog poraza: Ovo je prvi put poslije dugo vremena da smo digli ruke
- (VIDEO) Vratio se Džejson Tejtum
- Jokić ne može sam: Težak poraz od Njujork Niksa
- (VIDEO) Bodiroga mu kriv: Skinut baner sa likom Dejana Bodiroge u OAKA areni
- Saša Obradović: Pali smo pod pritiskom, nismo igrali kao inače, zato smo izgubili
- Svetislav Pešić: To je za mene kao trenera i Srbina veoma važno
- Orlovi preko Leotara do prilike za šesti trofej Kupa BiH u nizu
- Poznat novi termin meča Partizan-Dubai
- Nikola Jokić protiv Lejkersa upisao novi tripl dabl i pokvario veče Lebronu Džejmsu
- Kostas Kajmakoglu: Volio bih da Željko Obradović ovo pročita, jer se nismo dugo čuli, ali ga zaista volim i poštujem

