Partizan nakon devet godina u finalu ABA lige

Partizan – Budućnost 2:1 u polufinalnj ser6ji ABA lige.

Crno bijeli su majstoricu dobili pred svojim navijačima 101:77 (26:21, 29:14,22:24,24:18) i igraće u finalu ovog takmičenja prvi put nakon sezone 2012/2013 kada su u Laktašima osvojili šesti trofej.

Crno bijeli su odlično odigrali prvo poluvrijeme. Igrali su agresivno u odbrani, a u napadu je bio neumoljiv Kevin Panter, koji je ubacio 20 poena. Igrao je sjajno očigleno sa velikom željom da se opravda za lošu prethodnu utakmicu kada u Podgorici nije uspio da postigne poene. U prvom poluvremenu Partizan je sjajno i šutirao postigavši 10 trojki, a odlučujuća je bila serija crno bijelih od 16:2 u drugoj četvrtini te su na odmor otišli sa (55:35).

U nastavku su održavali prednost i došli do velike pobjede.

Kevin Panter je predvodio pobjednike sa 30 poena, Zek Ledej je dao 16, Rade Zagorac 11, a Matijas Lesor je ubacio 10 poena. Na drugoj strani Di Džej Sili 20, Kendrik Peri 15, Džastin Kobs i Petar Popović po 10 poena.