Partizan jedva protiv Borca

Partizan u meču 19. kola ABA lige bolji od Borca iz Čačka.

Crno bijeli su pred svojim navijačima slavili pobjedu 75:68 (18:17,13:14,22:14,22:23). Nisu domaći košarkaši blitsli i pobjedu su ostvarili na suvi kvalitet. Odlično su počeli meč sa 8:0, ali Borac se vratio. Skupljali su u reketu, Partizan je loše šutirao za tri poena i na poluvremenu je rezultat bio (31:31). Onda na startu drugog poluvremena serija Partizana 10:0, a osam poena je postigao Aleksa Avramović (dvije trojke). Igrao je Partizan četiri minute furiozno i onda opet stao, a uporni gosti su se vraćali. Onda su u finišu Avramović, Lesor i Ledej, preuzeli stavri u svoje ruke i odveli Partizan do 15. ovosezonske pobjede u ABA ligi.

Aleksa Avramović je bio najefikasniji kod pobjednika sa 20 poena. Zek Ledej je ubacio 13, Matijas Lesor 11. U ekipi Borca koja je u ranoj fazi meča ostala bez Save Lešića, koji je povrijedio koljeno, Nemanja Todorović 13, Bojan Tomašević 11, Aleksa Novaković 10 poena.