Partizan je u seriji: Žalgiris pao u Kaunasu

Bruno Kaboklo

Partizan je u 14. kolu Evrolige pobijedio Žalgiris u gostima 93:85 i tako došao do osmog trijmufa u Evroligi ove sezone.

Crno-bijeli su kontrolisali meč od početka do kraja i na kraju su upisali sigurnu pobjedu u Kaunasu.

Partizan je odigrao odlično prvo poluvrijeme. Počeli su odlično napadački i nagovijestili kako će poluvrijeme odigrati. Pametno su igrali u napadu, dijelili lopte, tražio se igrač u najboljoj poziciji i veoma brzo su došli do vođstva 15:6. Nastavili su u istom ritmu, a odlično ih je služio i ofabzivni skok i poslije prve četvrtine rezultat je bio 29:21.

U drugoj četvrtini slična priča i crno-bijeli predvođeni Kevinom Panterom, koji je poslije 20 minuta na svom kontu imao 16 poena, su imali u par navrata 16 poena prednosti, a do poluvremena su postigli čak 58 poena i imali su prednost 58:44.

U drugom poluvremenu odnosno u trećoj čeetvrtini Žalgiris je uspio da priđe na šest poena razlike. Ipak Crno bijeli su odbili taj napad i do kraja kontrolisali rezultat.

U pobjedničkom timu Kevin Panter 22, Pi Džej Doužer 16, Džejms Naneli 14, Zek Ledej 13, Bruno Kaboklo 12 poena. Na drugoj strani Kinan Evans je ubacio 33. Partizan u narednom kolu gostuje Valensiji.