Partizan bez rješenja za odbranu Darušafake

Prvi poraz Partizana u Top 16 fazi Evrokupa.

Nakon pobjeda protiv Virtusa i Trenta uslijedio je gostujući poraz od Darušafake 65:63 (15:12,15:20,18:11,17:20). Obe sekipa sada su na učinku 2-1.

Upozoravao je prije meča trener crno bijelih Andrea Trinkijeri da je Darušafaka ekipa koja igra sjajnu odbranu i upravo njihova defanziva naročito u drugom poluvremenu je zadavala puno problema. Vodila je Darušafaka i sa sedam poena u posljednjoj četvrtini, onda je proradio Rade Zagorac, borila se ekipa Partizana i u finipu su došli na 63:62. Onda je Braun pogodio za 65:62, u narednom napadu Zagorad je daos amo jedno bacanje za 65:63 na 24 sekunde do kraja. Domaćin je imao napad, koji nisu iskoristili i osams ekundi ostalo je za napad gostiju. Zagorac je pokušao za tri poena da donese pobjedu, ali nije dobacio do koša i Partizan je izgubio.

U pobjedničkom timu Demir Berk sa 13 poena najefikasniji. U Partizanu Rade Zagorac, Džejms Mekadu i Markus Pejdž po 13 poena.