Panter nakon drame u Podgorici ovjerio prvo mjesto

Panter

Partizan će sa prvog mjesta startovati u plej-ofu ABA lige. Prvo mjesto ovjerili pobjedom u Podgorici.

Partizan je poenima Kevina Pantera sa linije penala pobijedio Budućnost u Podgorici 82:83 u odgođenom meču 22. kola. Bila je ovo 24. pobjeda ekipe Željka Obradovića kojom su obezbijedili prvo mjesto pred plej-of u kojem će im prvi rival biti Studentski centar.

Partizan je vodio većim dijelom meča, a Budućnost se vratila u posljednjoj četvrtini. Ipak gosti na nešto manje od minut do kraja imali sedam poena prednosti i činilo se da će ući u mirmu završnicu. Onda serija grešaka i Erik Grin to koristi i vraća Budućnost u život. Imali su košarkaši Partizana četiri poena prednosti na 10 sekundi do kraja. Onda prave početničku grešku. Faulirali su Grina na šutu za tri poena. Ovaj je pogodio trojki i doatno bacanje za izjednačenje 81:81 na tri sekunde do kraja. Onda lopta ide na pantera, koga je faulirao Bel Hejns. Panter promašuje prvo, pogađa drugo bacanje i donosi pobjedu svom timu.

Kevin Panter je sa 14 poena bio najefikasniji kod pobjednika, 13 je dao Matijas Lesor, Zek Ledej je dao 12, Janis Papapetru 11. U domaćem timu Erik Grin 31, Tre Bel Hejns 12 poena.