Orlovi peti put u nizu osvojili Kup Republike Srpske

Košarkašice Orlova pobjednice su 30. izdanja Kupa Republike Srpske.

Orlovi su u finalu pobijedili ekipu Kozare 80:71 (23:12,15:21,11:20,31:18) i tako odbranili trofej koji su osvojili peti put u nizu, a ukupno im je ovo sedmi trofej pobjednika Kupa Republike Srpske.

Orlovi koji su bili favorit prije početka meča su odlično počeli brzo došli do dvocifrene razlike. Ipak u drugoj četvrtini mnogo bolja igra ekipe iz Gradiške i na poluvremenu su Orlovi imali pet poena prednosti (38:33). Kako su igrali u drugoj nastavile su košarkašice Kozare i u trećoj četvrtini i pred posljednjih 10 minuta su preuzele vođstvo (49:53). Onda u posljednjoj četvrtini kvalitet domaće ekipe je došao do izražaja i došle su do novog trofeja.

U pobjedničkom timu Marina Ristić 15, Jelena Tadić 13, Hana Predojević 14, Danijela Mitrović 10 poena. Na drugoj strani Nataša Šobot 18, Zvjezdana Gagić 15, Katarina Pajić i Slobodanka Škrbić po 14 poena, Danijela Popović je imala šest poena i 17 skokova.