Olimpijakos izjednačio

Olimpijakos savladao Žalgiris za 1:1.

Olimpijakos je u drugoj utakmici četvrtfinalne serije uspio da pobijedi Žalgiris 79:68 za izjednačenje u seriji.

Sada su na programu dva meča u Kaunasu. Drugu utamicu pred svojim navijačima Olimpijakos je prelomio sa tri trojke u posljednjoj četvrtini.

Pred odlučujućih 10 minuta rezultat je bio 54:54. Onda su za domaće trojke pogodili Mancaris, Papanikolau i Printezis i na šest minuta do kraja Olimpijakos je otišao na devet poena razlike (63:54) i tu prednost sačuvao do kraja. I drugi meč u seriji iz prvog reda je pratio Dušan Ivković, koji je sa Olimpijakosom dva puta osvajao Evroligu. Pred terena zbog povrede je bio i Nikola Milutinov.

Džamel Meklin je večeras predvodio strijelce kod domaćih sa 21. poenom, Vasilis Spanulis je dao 17.

U ekipi Šarunasa Jasikevičijusa, Brendon Dejvis je postigao 20, Vasilije Micić 13 uz osam asistencija i Arturas Milaknis je doao 11.