Obradović:Postaću dosadan ali ovakve navijače nema niko

Izjava Željka Obradovića poslije pobjede protiv Makabija.

Partizan je u četvrtom kolu Evrolige pobijedio Makabi u Beogradu sa 96:88 i sada oba tima imaju po četiri pobjede i poraza.

”Veoma sam srećan jer smo pobijedili sjajan tim. Tim, koji igra karakteristično za sebe posljednjih godina, da postigne poen više. Pobijedili smo zbog odbrane i energije u drugom poluvremenu. Čestitke mojim igračima na pobjedi i čestitke sjajnim navijačima na fenomenalnoj atmosferi.”

Potom je dodao:

”Ponoviću ono što sam rekao. Pobijedili smo sjajnu ekipu, koja igra sa istom filozofijom bez obzira na to ko je trener i ko su igrači. Znali smo da je njihova igra u tranziciji važna, da imaju dosta igre jedan na jedan i da smo tu loše odigrali u prvom poluvremenu. Tu mislim na činjenicu da smo napravili šest faulova za poluvrijeme i to sam zamjerio igračima na poluvremenu. Razgovarali smo da moramo promijeniti agresivnost i energiju, kao i igru u odbrani. Mislim da smo uspjeli protiv ekipe koja je nastavila igrati na isti način. Sve im se vrti oko dva plejmekera, imaju šutere, imaju skakače. Dominirali smo u skoku protiv ekipe koja je bila lider Evrolige po napadačkom skoku. Zato sam izuzetno zadovoljan jer smo dobili veliku ekipu u ovakvoj atmosferi. Postaću dosadan ali ovakve navijače nema niko. Oni daju vjetar u leđa ekipi i treba nam biti čast što igramo u ovakvoj atmosferi.”

Partizan je odigrao sjajno posljednju dionicu:

”Jasno je da smo u posljednju četvrtinu počeli dobro, odlijepili se i napravili razliku. U nekim situacijama smo mogli napraviti faul, ali nismo reagovali. Primili smo četiri poena, pa sam vratio dva visoka igrača. Da bi vi odbranili nešto protiv ekipe koja trči, vaš napad mora biti fantastičan. To smo mi u radili izvanredno. Egzum je kreirao dosta u tom momentu, ali i ostali koji su prepoznavali odbranu Makabija. Kolektivna pobjeda, čestitke svim igračima. Sutra trening i ponovo sve isto.”

Dante Egzum je odigrao sjajan meč nakon pauze koju je imao zbog povrede.

”Tim pobjeđuje. Slažem se da je Dante odigrao odlično ali svi su dali doprinos. Recimo, Smailagić je sa samo dva treninga odigrao preko očekivanja. Prije dva dana sam rekao igračima da imamo normalan trening prvi put nakon 15 dana. Treba nam trening, treba nam ponavljanja. Čestitke svim igračima. Ovo treba da im pomogne da igraju sa što više samopouzdanja. U nedelju imamo već utakmicu, u ponedeljak putujemo u Barselonu, pa u srijedu za Madrid. Već u nedelju će se morati voditi računa o minutaži.”