Obradović: Igrači moraju da nauče… (VIDEO)

Izjave trenera Partizana i FMP-a.

Partizan je u sedmom kolu ABA lige na domaćem terenu pobijedio FMP 74:69 te je i dalje bez poraza ove sezone.

“Mislim da smo večeras otvorili utakmicu dobro, za razliku od prije par dana, da smo bili izuzetno agresivni. Izgledalo je mnogo bolje u napadu, do pet minuta pred kraj utakmice. Igrači treba da shvate da i pri pozitivnom rezultatu, kada protivnički tim igra preko cijelog terena i sa odvajanjem da je to situacija gdje treba da se igra maksimalno agresivan i da se igra za koš u odbrani. Nismo to radili, zaustavili smo se i onda smo ulazili u probleme da šutiramo loptu, obično na isteku napada i zbog toga je bio veoma loš procenat šuta za tri poena. Kako bilo da bilo, čestitam mojim igračima na još jednoj važnoj pobjedi. Ispred nas je još jedna interesantna sedmica gdje nas čeka putovanje u Andoru i poslije toga utakmica sa Zvezdom u Pioniru“, rekao je trener Partizana Željko Obradović.

Nenad Stefanović, trener FMP-a zadovoljan igrom svog tima.

Mislim da smo odigrali jednu dobru utakmicu, jer Danilo Tasić nije igrao, koji bi nam mnogo značio svojim iskustvom i mirnoćom. Ovo je sada velika scena, da iskoristim priliku da kažem nešto drugo. Naš tim nije iskusan, ne vjerujem da su ljudi zlonamjerni. U ovom timu su tri sezone ABA lige. 10 novih igrača, 2001. 18 minuta, 2002. 15 minuta, 2003. tri srpska igrača. Kada je poslednji put neko u poslednjih nekoliko godina imao tri srpska igrača od 20, 19 i 18 godina na terenu? Partizan ima mlad tim, to znam. Što se tiče utakmice, devet ofanzivnih skokova prvo poluvrijeme je uticalo da rezultat bude malo bolji. Vidjeli smo u prethodnim utakmicama kako se to završava. Ekipa je bila tu, zadovoljan sam, promašimo “zicer”, borili smo se. Ja sam zadovoljan partijom moje ekipe. Možda novi nivo čvrstine za nas, tako da je lijepo da smo imali iskustvo. Super atmosfera, mislim da će to značiti ovim momcima. Te neke zicere, izgubljene, došli su od mladih momaka, ne zamjeram im, nisu inventivni na treningu. Spremali smo se, ali teško je. Bilo je bučno sve vrijeme, sigurno da je neiskustvo uticalo. To je nešto sa čime možemo da živimo. Bitno mi je da se bore. Tasić je neko ko nam donosi mirnoću. A Partizanu Smailagić, tako prehlada je u pitanju, bilo je možda. Puštali smo sa razglasa zviždanje, probali smo uz to da treniramo, čak smo pojačavali na bacanjima, ali ovo je drugačije. Mada, 17/21, nije loše.”