Nova velika pobjeda Igokee

Košarkaši Igokee u petom kolu FIBA Lige šampiona pobijedili Limož.

Igokea je slavila pobjedu u neizvjesnom meču 76:73 (26:17,20:21,16:17,14:18). Iako su prethodni meč protiv Mege odigrali u nedjelju, igrači Dragana Bajića uspjeli su da još jednu neizvjesno završnicu riješe u svoju korist i dođu do treće pobjede u FIBA Ligi šampiona, kojom zadržavaju šanse za plasman u narednu rudnu. Vodila je domaća ekipa većim djelom meča imali su i dvoicfrenu prednost, a onda ih je stigao unor u posljednjoj četvrtini i Limož je na četiri minuta do kraja imao pet poena prednosti 70:65. Ipak domaći preko Klemonsa dolaze do 70:70 na dva minuta do kraja. Onda Nikolas Lang pogađa trojku za vođstvo Limoža 73:70 na 1:23 do kraja. Nakon tajm auta dva bacanja ima Karmajkl kome nije zadrhtala ruke i to je 73:72. Onda ključna odbrana Igokee, presječen je pas Trevisa, a u kontri Atić polaže za preokret 74:73. Imali su gosti za posljednji napad 28 sekundi, Skrab nije pogodio za tri, a u kontri novi poeni za Karmajkla i počelo je veliko slavlje igrača Igokee.

U domaćem tinu Džeki Karmajkl je postigao 18, Edin Atić 14, Entoni Klemons 12 poena. U ekipi Limoža Nikolas Lang 18.

U drugom meču ove grupe Hapoel sutra dočekuje Turk Telekom.