Ne pomaže ni puna Arena: Partizan nije uspio da spriječi šut za tri i ofanzivni skok Barselone

Aleksa Avramović

Partizan je u trećem kolu Evrolige izgubio na domaćem terenu od Barselone 92:83 i sada su učinku 1-2.

Prvo poluvrijeme Barseona je mnogo bolje odigrala. Odlično su šutrali za tri poena, uz to su iskoristili četiri poklon lopte domaćih košarkaša i postigli lagane poene iz kontre.

Osam trojki i čak 15 asistencija imala je gostujuća ekipa i na poluvremenu su vodili sa 10 poena razlike 44:34. Na drugoj strani crno bijeli su imali samo tri asistencije i 1/7 šut za tri poena.

Najveće kvote za sve evroligaške mečeve su u Meridianu: Partizan 1.70, Crvena zvezda 1.60

U trećoj četvrtini slična priča. Crno-bijeli jure rezultat i najbliže što su prišli bio je na četiri poena zaostatka u par navrata. Pred odlučujućih 10 minuta rezultat je bio 69:60 za goste.

Četvrta četvrtina preslikana kao prethodne, kad bi stao šut goste onda bi proradio skok u napadu ( na kraju su ih imali 16) i kontrola meča do kraja i treća pobjeda ekipe Rožera Grimaua.

Goste su do pobjede vodili Nikolas Laprovitola sa 20, Vili Ernangomez sa 15 i Oskar da Silva koji je ubacio 13 i Jan Veseli sa 12 poena. U domaćem timu Džejms Naneli 14, Pi Džej Doužer 13, Zek Ledej 12, Aleksa Avramović i Kevin Panter su ubacili po 11 poena.

Partizan u četvrtak ide na noge Olimpijakosu.