Ne ide bez odbrane. Težak poraz Partizana u Berlinu

Alba u prvom kolu Evrolige bolja od Partizana.

Alba je na svom terenu slavila ubjedljivu pobjedu 100:84 (33:18,28:25,16:18,23:23)

Crno bijeli su se nakon osam sezona vratili u Evroligu i teško poraženi u Berlinu. U prvoj četvrtini kao da su bili impresionirani rangom takmičenja. Loše u odbrani i u skoku i domaći tim je zatrpao koš Partizana. Nakon rezultata 16:16, domaći tim je krajem prve i do sredine druge četvrine napravio seriju 30:4 i došao rekordnih 26 poena prednosti (46:20).

Onda Panter i Anđušić prave seriju 9:0 i crno bijeli nagovještavaju da mogu da igraju sa raspoloženim protivnikom, koji je u prvom dijelu dao čak 61 poen, što je njihov rekord u Evroligi.

U drugom poluvremenu bolja igra i u par navrata Partizan je dolazio na 11 poena minusa i imao napad, ali nisu pogađali, a domaći tim je reagovao trojkama i na kraju ubjeljiva pobjeda.

Alba je imala 40 naspram 24 skoka Partizana.

U pobjedničkom timu Tamir Blat 16, Luk Sikma 15, Gabrijal Pročida 12, Maodo Lo i Luis Olinde po 11 poena. U gostujućem timu ubjedljivo najbolji Dante Egzum sa 22 poena, Danilo Anđušić je dao 14, Zek Ledej i Kevin panter po 13.