NBA trojac odveo Hrvatsku do pobjede u Trstu

Hrvatska pobijedila Italiju u Trstu.

Predvođena trojicom NBA igrača, Bojanom Bogdanovićem, Ivicom Zubcem i Dariom Šarićem, Hrvatska je pobijedila Italiju u Trstu 78:72 u meču koji je morala dobiti da bi ostala u trci za plasman na Svjetsko prvenstvo. Za Italijane je ovo prvi poraz u grupi.

Ključnio dio meča bila je sredina treće četvrtine kada je Hrvatska zaigrala bolje u odbrani, došla do lakih poena u napadu i otišla na dvocifrenu razliku.

Hrvatska je imala u jednom momentu i 16 poena prednosti, ali je domaćin na minut i 44 sekunde do kraja došao na 76:70. Imali su i dva napada u nizu, ali su brzopleto reagovali i izgubili loptu. Ipak ni Hrvatska ne blista u završnici i nakon poena Saketija na 22 sekunde do kraja je 76:72.

Nakon faula Ivica Zubac pogađa oba bacanja za konačnih 78:72

Najefikasniji u ekipi Hrvatske bio je Bojan Bogdanović sa 26 poena, a imao je i sedam skokova i šest asistencija. Ivica Zubac je dao 12 poena, a Dario Šarić je imao po devet poena i skokova.

Na drugoj strani Pjetro Aradori najefikasniji sa 15, Avudu Abas i Kristijan brns su dali po 14.

U drugom meču ove grupe Holandija je pobijedila Rumuniju 77:52.

Tabela:Italija 4-1, Holandija 2:3, Hrvatska 2-3, Rumunija 2-3.