Vranješ i Nidam se pitaju (VIDEO)

Majstorica u duelu Mornara i Crvene zvezde.

Mornar je napravio senzaciju. Prvi put su pobijedili Crvenu zvezdu i izborili majstoricu u polufinalu ABA lige.

Mornar – Crvena zvezda 88:84 (30:21,18:24,21:19, 19:20).

Tim Mihaila Pavićevića vodio je od početkla do kraja i sasvim zasluženo na krilima Nemanje Vranješa i Dereka Nidama došao do velike pobjede.

Mornar je krenuo furiozno u utakmicu. Bekovi Nidam i Vranješ su punili koš Crvene zvezde, a onda im se prodružio i Reli Ros. Prolazili u kroz odbranu Crvene zvezde i u drugoj četvrtini su došli do 13 poena prednosti (42:29).

Nakon tajm auta Dušana Alimpijevića njegovi igrači su zaigrali pametnije. Počeli su koristiti prednosti njihove ekipe, koju imaju pod košem.

Počeli su loptu spuštati pod koš prije svih za Milka Bjelicu i Alena Omića i Zvezda je napravila seriju 16:4 i na poluvrijeme otišla sa minusom tri poena (48:45).

U drugom poluvremenu Zvezda je u dva navrata uspjela da priđe na dva poena zaostatka.

Prvi put trojkom je Mićović odbio napad, a drugi put u finišu četvrtine, Derek Nidam je primorao Branka Lazića na peti faul postigao poen i realizovao dodatno bacanje, tako da je Mornar u posljednjih 10 minuta ušao sa prednošću 69:64.

U posljednjoj četvrtini šou Nemanje Vranješa i Dereka Nidama za koje Zvezda nije imala rješenja. Nakon dvije trojke u nizu Vranješa Mornar je četiri minuta prije kraja otišao na 14 poena razlike 84:70 serijom 15:4.

Serijom 11:1  Crvena zvezda na 50 sekundi do kraja dolazi na 85:81. U narednom napadu šalju Vujoševića na slobodna bacanja, a centar Mornara pogađa oba za 87:81. Na drugoj strani Dobrić postiže trojki za 87:84.

Reli Ros je na drugoj strani fauliran i stavlja tačku na meč.

U pobjedničkom sastavu Nemanja Vranješ 29, Derek Nidam 28 poena. U ekipi Crvene zvezde Tejlor Ročesti 16, Dejan Davidovac 14 poena.

MORNAR: Pavićević, Ćalić 1, Mićović 6, Nidam 28 (0/7 za tri, 5 as), Mijović, Pavić 4, Vujošević 10, Mugoša, Rejli Ros 10, Vranješ 29 (6/10 za tri).

ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 14 (2/3 za tri), Lazić, Antić 9, Dobrić 11, Feldin 5, Janković, Ročesti 16, Omić 11, Lesor 8, Enis 2, Bjelica 8.

Majtorica u Beogradu igraće se drugog aprila.