Mladost ovjerila Ligu 6

Mladost igra ligu za šampiona
Mladost

Mladost iz Mrkonjić Grada igraće u Ligi 6 za šampiona BiH.

Mladost je u posljednjem kolu ligaškog dijela ovjerila plasman u Ligu za šampiona BiH. Pobijedili su Posušje 59:56 i tako će u nastavku šampionata igrati sa Igokeom, Širokim, Bosnom, Borcem i tuzlanskom Slobodom.

U meču protiv Posušja domaći tim je morao da se pomuči da dođe do pobjede. Na poluvremenu su gosti imali poen više, a onda je treća četvrtina bila možda i ključna. Poslije ovog perioda igre Mladost je vodila 45:40. U finišu neizvjesno završnica. Posušje na devet sekundi do kraja prilazi na 57:56. Onda Stefan Milovanović postiže poene sa linije slobodnih bacanja za ovjeru pobjede.

Orhan Špago sa 17 poena je predvodio strijelce domaće ekipe, pratio ga je Dejan Ćup sa 12 poena i sedam skokova. Na drugoj strani Rejšon Mart 15, Ivan Miličević 14 poena.

Najbolje kvote vas očekuju u Meridianbet poslovnicama.