Milaković: Moramo igrati 40 minuta

Izjave trenera Igokee i Cedevite.

Trener Igokee Žarko Milaković ekipu je preuzeo u ponedjeljak. Od svojih igrača tražio je veću odgovornost u igri i na meču protiv Cedevite igrali su odgovorno 30 i nešto minuta.

Pred posljednju dionicu ušli su sa zaostatkom od dva poena, a onda je nestalo te odgovornosti i u posljednoj četvrtini su primili 37 poena i izgubili 100:80.

“Ne možemo igrati 30 ili 35 minuta, nego moramo igrati 40 minuta. U najavi utakmice sam govorio da moramo biti odgovorniji u odbrani, što nismo u zadnjoj četvrtini uspjeli. 19 izgubljenih lopti je puno. Sigurno da nas je i Cedevita natjerala na to. Mi ne smijemo krivca tražiti u pojedincu, nego se moramo okrenuti timskoj igri da se pokušamo što prije podići za utakmicu protiv Olimpije u petak”, rekao je trener Igokee Žarko Milaković.

Slaven Rimac trener Cedevite zadovoljan je pobjedom.

“Za našu poziciju pobjeda je bila bitna. Kad čovjek na kraju pogleda da smo zabili 100 poena i završili s 20 razlike čini se da je bila lagana utakmica. No, svi mi koji smo bili tu vidjeli su da je praktično do zadnjih pet-šest minuta bila muka. Jako sam zadovoljan pobjedom, no isto tako me muči što nemamo tu neku odbrambenu agresivnost i odgovornost koju bih htio da imamo. To je opet na meni i na trenerskom štabu da to popravimo i da budemo tu bolji. Jednostavno, pogotovo u ABA ligi, na gostujućim terenima na taj način uz dobru čvrstu obranu možeš računati na pobjedu. No, pobjeda je večeras ipak najbitnija i s tim sam jako zadovoljan.”

Zadar – Mega 80:84

TABELA: Zvezda 7-0, Mega 6-1, Partizan 4-3, Budućnost 4-2, Cedevita 3-4, Cibona 3-4, FMP 3-3, Olimpija 2-4, Zadar 3-4, Igokea 2-5, Mornar 2-4, Krka 2-4.