Mega protiv Budućnosti prekinula niz od tri poraza

Mega u sedmom kolu ABA lige savladala Budućnost.

Mega je slavila pobjedu 87:81 (23:19,32:19,17:25,15:18) i tako prekinula niz od tri poraza u regionalnom tamičenju. Sada su na učinku 3-4, dok je ovo za tim Aleksandra Džikića drugi poraz, nakon što su izgubili i od Crvene zvezde. Mega je na poluvremenu imala 17 poena prednosti (55:38), koje su uspjeli sačuvati do kraja.

“Utakmica mislim da je bila jako dobra. Sa naše strane nešto drugačija, jer smo pokazali jednu intenzivnu košarku na oba kraja terena. Mislim da ono što nismo radili prethodnih utakmica, pored dobre odbrane smo iskontrolisali skok i otvorili kontranapad. Iz toga smo dali lake poene, ali smo prije svega uspjeli da nametnemo naš ritam u napadu dobrim skokom, gdje smo poslije promašenih šuteva imali jednog ili možda dva igrača na obruču. To nam je donijelo preko potrebno samopouzdanje, a poslije tih skokova smo pronašli ritam u kome smo odigrali prvo poluvrijeme. Normalno, u nastavku očekivana reakcija Budućnosti. Utakmica nije ušla u egal ali bila je jako blizu, u par navrata smo u posljednja dva,tri minuta imali dobar skok, i to je presudilo. Pohvalio bih moje momke i čestitao na jednoj odličnoj utakmici. Čeka nas nastavak prvenstva i pokušaćemo da budemo na istom nivou. Želim da čestitam Budućnosti na dosadašnjim rezultatima i da im poželim sreće u nastavku sezone“, rekao je trener Mege Vlado Jovanović.

Aleksandar Džikić, trener Budućnosti čestitao je megi na pobjedi.

Čestitao bih Megi na pobjedi. Odlučila je ta njihova energija u ofanzivnom skoku i broj poena koji su dali poslije toga. Kad god bi promašil, oni bi uglavnom te lopte uspijevali da uhvate i rješavaju u svoju korist. Mi smo možda mogli malo drugačije da odigramo u završnici, ali šta je tu je. Idemo dalje, naš raspored je takav da smo zaista u seriji teških utakmica i već odavde iz Beograda putujemo u Veneciju na meč Evrokupa. U hodu ćemo se prestrojavati i pokušati da budemo bolji već u sljedećem meču.”

Karlo Matković sa 26 poena i 12 skokova bio je prvo ime susreta. Nikola Jović je dao 18, a Malkolm Kazalon 12. U poraženom timu Džastin Kobs 19, Vladimir Micov 17, Vili Rid 11, Di Džej Sili 10 poena.