Mega promašila šut za pobjedu u Podgorici

Mega je imala šut je pobjedu u Podgorici protiv Budućnosti, ali je klub iz glavmog grada Crne Gore slavio pobjedu 73:71.

Budunost je tako i poslije petog kola ABA lige ostala neporažena, dok je Mega ostala na dva trijumfa.

Vodila je Budućnost sa 10 poena nakon prvog poluvremena, a kada su početkom drugog otišli na 45:31 činilo se da će to biti rutinski trijumf ekipe Petra Mijovića. Ipak mladi tim Mege se budi i do kraja treće četvrtine prilaze na 58:53.

Dejan Mijatović pred Igokeu: Oni su četvrti tim po snazi u ligi

U posljednjem kvartalu uspjeli su da uvedu meč u neizvjesnu završnicu. Poenima Mekinli Rajta Budućnost je došla do vođstva 73:71, a gosti su imali posljedni napad, koji nije uspio da realizuje Nikola Topić.

Joan Makundu sa 18 poena bio je najefikasniji kod pobjednika, a 13 je dao meč-viner Rajt. Na drugoj strani Uroš Plavšić 13, Andrija Jelavić 12, Nikola Đurišić 11 poena.