Mateuš Ponitka vodio Poljsku do pobjede protiv BiH

Ponitka

Poljska u drugom kolu pretkvalifikacija, predvođena Mateušom Ponitkom, bolja od BiH.

Poljska je upisala i drugu pobjedu, dok je BiH nakon trijumfa protiv Portugala, doživjela prvi poraz. Večeras je tim Igora Miličića slavio pobjedu 84:76.

Poljska koja je domaćin pretkvalifikacionog turnira bolje je počela meč, konstantno vodila i brzo su došli do dvocifrene razlike.

Na odmor se otišlo sa prednošću domaće selekcije 50:37.

Na startu treće četvrtine mnogo bolja igra BiH, koja poslije šest minuta igre prilazi na 57:54 i Igor Miličić je morao da reaguja tajm autom. Odlično reaguje domaća selekcija i pravi seriju 7:0, odlazi na 64:54 i selektor BiH, Adis Bećiragić mora da reguje.

Nije bilo puno promjene u igri i Poljska nastavlja seriju koja dolazi do 13:0 te dolazi na najvećih 16 poena prednosti 70:54.

Kada su početkom posljednje četvrtine nakon trojke novog košarkaša Partizana Mateuša Ponitke otišli na 21 poen prednosti 76:55 bilo je jasno da je to trijumf selekcije Poljske.

U pobjedničkom timu Mateuš Ponitka 22 poena devet skokova i šest asistencija, Mihal Sokolovski је ubacio 20 poena. Na drugoj strani Jusuf Nurkić 17, Aleksandar Lazić 15, Džanan Musa 13, Amar Alibegović 11 poena.

Naredni meč BiH igra u srijedu protiv Mađarske od 20 časova i 30 minuta.