Makabiju derbi začelja

Makabi slavio protiv Darušafake.

Druga pobjeda u nizu Makabija, a jubilarni 10. poraz Darušafake ove sezone u Evroligi.

U Istanbulu Darušafaka – Makabi 71:73 (17:17,25:19,20:15,9:22).

Gosti su uspjeli da nadoknade 16 poena mnusa. Domaćin je u posljednju četvrtinu ušao sa prednošću 62:51. Onda u posljednjoj dionici gosti se bude i polako stižu razliku, a do izjednačenja 68:68 dolaze na dva ipo minuta do kraja. Domaćin nakon toga dva minuta ne postiže poene te Makabi odlazi na 73:68 na 30 sekundi do kraja. Sve što je Darušafaka uspjela do kraja je da sa linije slobodnih bacanja ublaži poraz.

Najzaslužniji za treći trijumf Makabija bili su Džon Dibartolomeo sa 13, Džoni Obrajant sa 12 poena i 14 skokova, Skoti Vilbekin, koji je bivšem klubu ubacio 11 poena, te Tarik Blek i Rej Kendrik sa po 10 poena.

Majkl Erik je za Darušafaku postigao 20, a novajlija Toni Daglas 14 poena.

Panatinaikos – Fenerbahče (20.30)

Tabela: CSKA 9-1, Fenerbahče 9-1, Real 8-2, Efes 8-2, Barselona 6-4, Armani 6-4, Olimpijakos 6-5, Panatinaikos 5-5, Bajern 4-6, Žalgiris 5-6, Himki 4-6, Baskonija 3-7, Gran Kanarija 3-7, Budućnost 3-8, Makabi 3-8, Darušafaka 1-10.