Igokea silna na startu

Počela “Liga 6” BiH.

Košarkaši Igokee odbranu titule šampiona BiH počeli su ubjedljivom pobjedom protiv Širokog Brijega 91:63 (25:19, 27:13, 21:11, 18:20) u prvom kolu “Lige 6” BiH.

Tim Dragana Bajića vodio je od početka meča, a u drugoj četvrtini su napravili odlučujuću razliku te su na poluvrijeme otišli sa prednošću od 20 poena razlike (52:32) i meč je bio riješen.

Do kraja je trener domaćih Dragan Bajić dao priliku Daliboru Iliću (2), Nemanji Nikoliću 86), dok je Aljoša Janković meč odgledao sa klupe.

Najefikasniji je bio Aleksandar Ponjavić sa 14 poena, Nikola Jevtović i Marko Ljubičić dali su po 13, a Robert Rikić je bivšem klubu dao 10 poena.

U ekipi Širokog, Mejkon je bio najbolji sa 18, dok su Čolak i Kromer dali po 11 poena.

Sparsi su u prvom kolu pobijedili Bosnu Royal 73:62.

Domaćine je predvodio Igor Josipović sa 16 poena, Dejan Šokić je postigao dva manje.

U poraženom timu Erik Vašington 15, Draško Knežević 11 poena.

Kakanj je na domaćem terenu pobijedio Zrinjski 81:76.

Milivoje Božović je dao 21, Ermin Dedić 20, Adi Zahiragić i Nikola Gaćeša po 12 u pobjedničkom timu.

Na drugoj strani Marko Ramljak 20, Aleksandar Sokolović 18 poena.