Leotarova sedma u nizu

Košarkaši Leotara u 12. kolu Lige BiH pobijedili Zrinjski u Mostaru.

Leotar je slavio pobjedu (16:18,17:18,17:19,). Gosti su veoma izjednačen meč riješili serijom 11:2. Zrinjski je imao vođstvo 58:57, a onda su gosti na tri minute do kraja poveli 68:60. Nakon tajm auta Zrinjski pravi 4:0 i na minut do kraja rezultat je 68:64, potom gosti gube loptu, a u kontri Omar Pajić pravi faul u napadu. Na drugoj strani terena Milan Lužaić ide na liniju slobodnih bacanja pogađa oba za 70:64. Domaći preko Naletilića smanjuju na 70:66, ali je samo tri sekunde do kraja. Prave faul, a oba bacanja pogađa Šakotić i postavlja konačnih 66:72.

U pobjedničkom timu Nikola Jeftić 18 poena 10 skokova, Milan Lužaić i Dejan šakotić su ubacili po 13, a Vladimir Aleksić je dao 10 poena. U domaćem timu Josip Naletilić 16, Josip Čović 14, Omar Pajić 12 poena 14 skokova, Ivan Zlomislić je dao 10 poena.