Leotar korak bliže finalu

Košarkaši Leotara vode 1:0 u polufinalu šampionata Republike Srpske.

U prvom meču Leotar je iskoristio prednost domaćeg terena i savladao Sokolac 86:78 (29:18,18:20,28:19,11:21). Od starta meča, koji je kasnio 20 minuta, pošto gosti nisu ponijeli tamniju garnituru dresova, a nisu nikome prijavili, Leotar je krenuo agresivno i brzo došao do dvocifrene prednosti.

Na poluvremenu su domači košarkaši imali devet poena prednost (47:38). U trećoj četvrtini su prelomili meč i pred odlučujućih 10 minuta imali su prednost (75:57), koju su sačuvali do kraja.

Dejan Šakotić predvodio je Leotar do pobjede sa 28 poena i devet skokova, Đorđije Ninković je upisao 18 poena uz 11 skokova, Srđan Damjanović je dao 14, a Miloš Stojanović 10 poena.

U poraženom timu Miljan Marković je dao 21, Nemanja Okiljević 15 uz 10 skokova, Nemanja Pečenica i Igor Đerić su upisali po 14, a Aleksandar Ašanin je imao 10 poena i 10 skokova.