Karlik Džons: Neki su moju izjavu pogrešno shvatili, ali to je u redu
foto: Partizan/Dragana Stjepanović
Karlik Džons sumirao utiske poslije derbija.

Ubacio je na kraju 26 poena, a samo četiri u prvom poluvremenu, te odveo svoj tim do šeste pobjede u nizu. Crvenu zvezdu su savladali 89:82.
“Sjajno se osjećam. Blagoslov je igrati još jedan derbi, biti dio ovakvih utakmica. Energija je trenutno odlična – atmosfera u timu, hemija, sve je na visokom nivou. Lijep je osjećaj kada pobjeđuješ.
Ovo nam je šesta pobjeda zaredom i želimo da nastavimo u tom ritmu. Uzbuđen sam, pobijedili smo rivala i drago mi je što smo došli do trijumfa”, rekao je Karlik za Meridiansport.rs.

Šestom vezanom pobjedom u Evroligi ispisali klupsku istoriju, s obzirom da ranijim generacijama to nije polazilo za rukom.
“Lijep je osjećaj. Uvijek je velika stvar kada uradiš nešto istorijsko i kada se to prepozna. Ali želimo još – sedam, osam pobjeda… Idemo utakmicu po utakmicu. Bitno je da ostanemo svoji, da vjerujemo jedni drugima. Igraćemo dobro dok god imamo povjerenje – i među sobom i u trenera, kao i on u nas”.
Partizan je sjajno otvorio četvrtu četvrtinu, pa je onda Zvezda imala svoj nalet… Na kraju se ušlo u neizvjesnu završnicu, u kojoj je Karlik bio jedan od junaka crno-bijelih.
“Košarka je igra serija. Šutirali smo odlično, ali to je rezultat rada – ostajemo poslije treninga, dolazimo ranije, radimo na šutu. Protivniku svaka čast na borbi, ali ove sezone smo znali da ispuštamo ovakve utakmice. Sada smo ostali čvrsti, vjerovali u sebe i na kraju pobijedili”.
O njegovoj izjavi prije meča, u kojoj je istakao da se nada da Crvena zvezda neće uspjeti da izbori plej-of, rekao je da je samo htio da motiviše saigrače.
“Jeste. Kao lider, glava zmije i plejmejker, želio sam da prenesem energiju na ekipu i podignem atmosferu. Neki su moju izjavu pogrešno shvatili, ali to je u redu. Mislim da smo svi bili dodatno motivisani, pogotovo poslije prethodnog poraza”.
Šta je trener Penjaroja poručio poslije utakmice?
“Bio je zadovoljan, ali brzo gleda naprijed. Imamo novu utakmicu uskoro, spremamo se za ABA ligu protiv Budućnosti. To nam je takođe važan meč. Teško je fokusirati se samo na Evroligu, pogotovo jer nemamo realne šanse za plej-of, ali smo prvi u ABA ligi i želimo to da zadržimo”.
Sigurno se ponovo svi navijači pitaju, šta bi bilo da se Karlik nije povrijedio… Čim se vratio uzeo je priznanje za MVP-ija meseca u Evroligi i vodio Partizan do istorijskih šest trijumfa u nizu.
“Ljudi pričaju o tome, ali ja ne. Dok sam bio van terena, imao sam takve misli. Sada sam samo zahvalan što sam se vratio i što igram. Idem utakmicu po utakmicu i srećan sam što smo u dobrom ritmu”.
O produžetku ugovora sa Partizanom u ovom trenutku ne razmišlja.
“Iskreno, ne razmišljam o tome. To je posao mog agenta i kluba. Ja sam ovde da igram košarku i to mi je jedini fokus”, završio je Džons.
- Kodi Miler-Mekintajer: Posljednjih minut i po utakmice nije vrijeme kada mi kao timu treba da budemo jedni protiv drugih na parketu, navijača, šta god da je bilo
- Saša Obradović o “jačem treningu”: Nisam nikog potcjenjivao
- Đoan Penjaroja: Mislim da su sada navijači srećni i zaslužili su oni i stručni štab i igrači da slave pobjedu u derbiju
- Sterling Braun: Nema izgovora, kada se lomi biću tu
- Karlik Džons: Obično spavam pred utakmice, ali pred ovu nisam
- Žarko Milaković: Nije svaki dan inspiracija, ali je svaki dan odgovornost

