Kad gleda Bodiroga, mora maksimalno. Pobjeda Partizana

Košarkaši Partizana u četvrtom kolu Top 16 faze Evrokupa pobijedili Darušafaku.

Meč u dvorani Aleksandar Nikolić pratio je legendarni Dejan Bodiroga.

Partizan je slavio 69:57 (16:17,19:8,14:18, 20:14) i tako došao do trećeg trijumfa.

Partizan nije krenuo najbolje i uglavnom su gosti kontrolisali igru. Onda u drugoj četvrtini predvođeni Gordićem, Pejdžom i Mozlijem uz huk sa tribina crno bijeli prave seriju 14:0 i dolaze do 30:17. Gosti su dugo bili na samo dva postignuta poena, a onda su u finišu dali još šest.

Drugo poluvrijeme je dobro počelo, došli su domaći košarkaši i do 15 poena prednosti 40:25 ali su onda stali. Gosti su počeli da igraju dobru odbranu i uspjeli su da priđu na jednocifrenu razliku. Onda je proradio tandem Zagorac – Jaramaz i veoma brzo je bilo 58:43 i tu je meč prelomljen.

U pobjedničkom timu Ognjen Jaramaz 15 poena, Novica Veličković 11, a Nemanja Gordić 10 poena. Kod gostiju Džoni Hamilton 17, Bonzi Kolson 10.

Partizan – Darušafaka 69:57
Hala: Aleksandar Nikolić, gledalaca: 7467

Partizan: Volden 9, Zagorac 5, Pejdž 2, Gordić 10, Mekadu, Jaramaz 15, Veličković 11, Birčević 3, Janković 2, Tomas 3, Trifunović 5, Mozli 4.

Darušafaka: Ozmizrak 4, Agva, Braun 8, Demir, Hamilton 17, Vejseloglu 2, Ozdemiroglu 7, Lamb, Džouns 6, Sav, Guler 3, Kolson 10.