Juniori Igokee suvereno do trofeja FIBA Lige šampiona

Igokea

Igokea je pobjednik prvog izdanja Juniorske FIBA Lige šampiona.

Igokea je u finalu pobijedila domaćina završnog turnira Tofaš sa 73:66 (21:21,18:8,19:17,15:20). Tako je tim Slobodana Kecmana upisao svih šest pobjeda na turniru i na dominantan način došao do trofeja.

Igokea je prvi put dvocifrenu prednost imala u finišu prvog poluvremena i na odmor su otišli sa rezultatom 39:29. Odlična igra Igokee u trećoj četvrtini u kojoj su otišli i na 17 poena razlike 57:40. Domaćin je u finišu meča uspio da priđe na 68:66, a onda je ključne poene postigao Kuridža. Tako je Igokea na sjajan način najavila i završni turnir Juniorske ABA lige čiji su domaćini narednog vikenda.

U pobjedničkom timu Ognjen Radošić 26, Dušan Makitan 15 poena i 17 skokova, Andrej Aćimović 10 poena.